Blog

גישת קונמארי והפנג שואי – חלק שני

בחלקו הראשון של המאמר תארתי את ההקבלה בין האנרגיה שלנו ואזורים שונים בביתנו וכיצד על ידי טיהור האנרגיה בבית אנחנו יכולים לאפשר זרימה חיונית מחודשת של האנרגיה ובכך ליצור את תחילתו של פתרון הבעיה.

הן על פי הפנג-שואי והן עלי פי גישת קונמארי טיהור המרחב שלנו יכול לעזור, לרפא, להניע וממש לשנות את חיינו במצבים שונים של תקיעות.

תחילתו של כל טיהור מרחב הוא בסידור אי- הסדרים השונים שצברנו בחלל הפיסי. ככל שנעשה זאת באופן שלם יותר כך יהיו התוצאות שנשיג טובות יותר.

אי סדר מצטבר כאשר האנרגיה קופאת על שמריה. אנרגיה "בריאה" היא אנרגיה זורמת, בתנועה.

חשבו על מים עומדים- במהרה הם נעשים עכורים ומעלים ריח רע ומחלות.

דבר זהה קורה באופן אנרגטי כאשר אנחנו מוקפים בחוסר סדר.

רוב האנשים הסובלים מבלגן רב בביתם טוענים שאינם מצליחים למצוא את האנרגיה לסדרו. הם חשים עייפים עוד לפני שהתחילו. עייפים תמיד.

כל מה שאנו אוספים סביבנו קשור לאופן שבו אנחנו רוקמים את האנרגיה שלנו. אם אנחנו מוקפים במהומה אין פלא שאנחנו עייפים.

סידור אי-הסדר משחרר כמות עצומה של אנרגיה בגוף. כאשר אנחנו נפתרים מכל הדברים שאינם בעלי חשיבות בחיינו נחוש פשוטו כמשמעו קלים יותר בגוף, ברוח ובנפש. יתרה מכך, כאשר כל הדברים סביבנו חשים קדושים עבורנו- כל חיינו יהפכו למקודשים.

זה מסביר את העובדה מדוע תרבויות שעניות מבחינה חמרית הן לעיתים קרובות רוחניות ביותר בעוד תרבויות עשירות בחומר מאבדות לעיתים קרובות את ריכוזן הרוחני לחלוטין.

באלי

האי באלי הוא מקום בו תרבות הפנג שואי וטיהור המרחב הם דרך חיים באופן אבסולוטי.

בבאלי חיים שלושה מיליון איש בדרך חיים מעורבת, רבת מרץ ורוחנית. הם מאמינים כי הם חיים בגן עדן עלי אדמות והם מכבדים ומעריכים את האי שהם חיים עליו. הם חיים בהרמוניה וכבוד עצום לסביבתם מה שמתבטא באופן גורף באסתטיקת-הבניה שלהם: בבתים, בגנים ובמקדשים.

כל נוף בבאלי נראה כמו גלויה מושלמת. האנשים בבאלי פיתחו חוש טבעי חזק של הרמוניה וזה מתפשט גם למערכות היחסים שלהם זה עם זה, עם הסביבה הקרובה ועם היקום בכללותו.

נראה שהיופי שיצרו נוצר ללא כל מאמץ. הם אינם עוקרים את הצמחיה או בונים קופסאות קטנות אטומות ומוצקות כמו במערב והם מפסלים את המקדשים שלהם בקווי המתאר של הקרקע.

הם לא קובעים את הדברים בשורות ישרות ולא בונים בתים זהים זה לזה. הם מתייחסים לבתיהם כאל הרחבה של עצמם- ביטוי לערך הרוחני וליצירתיות האינדיווידואלית שלהם. הם חיים קרוב מאד לאדמה ומפיקים המון תועלת מכל יסוד ומרכיב שלה כדי ליצור תחושה עמוקה של קשר למקום בו הם חיים.

החיים בבאלי הם תנועה מתמדת והם אינם חוששים או מתנגדים לשנויים. הם מסתגלים בקלות.

כאשר בונים בית חדש בבאלי מוודאים הבאלינזים שהם יוצרים סביבה שהיא הרמונית לחלוטין למשפחה. הם בונים באופן מסורתי על פי מידת גופו של ראש המשפחה- מה שיוצר תחושה מדהימה-כמו חליפה שנתפרה על ידי מומחה ומתאימה כמו כפפה ליד.

אתרי הבניה נבחרים בקפידה רבה מאד כדי לכבד את האדמה ואת ישויות האדמה. טקסים שונים נערכים לאורך כל תהליך הבניה ותשומת לב רבה מוענקת לברכות ותפילות כדי שעבודת הבניה תתקים בהרמוניה( חשבו על כך: התחברות כה עמוקה נזרעת בבית עוד בטרם הוקם: תכנון, תפילה, טקסים, אהבה, מנחות).

בבאלי הבתים נבנים כמיקרוקוסמוס קטן המשקף את המאקרוקוסמוס הגדול יותר. הם מקדשים גם חפצים אחרים כמו מכוניות, כלים מוסיקלים ופעמונים והמטרה היא לשמור על וברציות גבוהות של אנרגיה. לעיסוק הרב הטכסים יש בעיני קשר גדול לשימת לב מתמדת, קשב לבית ולאדמה, קשר שנוצר, מתפתח ופועם תמיד.

טיהור המרחב - דיוק עצמי

מנסיוני נוכחתי שבאופן בלתי מודע אנשים רבים שומרים על אי סדר כדי להחזיק את החיות שלהם. יתכן שהם רוצים לשפר ולשנות את חייהם אך תת המודע מפחד מהמסע אל העבר הלא ידוע.

כשאנו חווים אי סדר רב סביבנו עלינו להבין כי הוא קיים משום שברמה מסוימת אנחנו זקוקים לו עכשיו. כשמבינים מדוע אנחנו זקוקים לאי סדר אפשר להתחיל ולשחרר אותו ולהפחית את הצטברותו העתידית.

לא פעם בחיי זיהיתי כיצד צברתי לעצמי כמעט בכוונה פרויקטים לסידור שהלכו וגדלו לאורך תקופה. למדתי לראות שאני מייצרת אותם באופן לא מודע בכל פעם שאני זקוקה לעבור תהליך עמוק של סדר רגשי. כל עוד הם היו קטנים- לא הצלחתי לעבור את התהליך לעומק. הסדר העמוק הפיסי, הפרויקט שהוצאתי לפועל בסופו של דבר עזר לי מאד להגיע לעומקים של ההקלה והשקט שייחלתי להם ברמה הפנימית . לא תמיד הבנתי למה, אבל הרגשתי את סגירת המעגל. מאז אני לא באמת מתרגשת אם אני מבחינה בפרויקט המצטבר למול עיני אלא מבינה שיש משהו בתוכי שרוצה פתרון, שמחפש שקט ושאני זקוקה לזמן ולקצב שלי מולו. ליסודיות.

טיהור המרחב הפיסי שלנו יכול להשפיע על "אזורים" אחרים בחיינו באופנים הבאים למשל :

 • להעניק לנו התחלה רעננה כאשר אותן בעיות פוקדות אותנו שוב ושוב- כמו במקרה של וויכוחים חוזרים ונשנים. סיבת הוויכוח אמנם לא תעלם אך חידוש האנרגיה יאפשר כוחות רעננים יותר, מה שסביר להניח יעניק לנו כוחות למציאת פיתרון.

 • לקדם ריפוי ברמה הגופנית והרגשית לדוגמא לאנשים השרויים בדיכאון, ביגון, לבעיות רפואיות כרוניות וכו'. ברפואה הסינית וגם במקומות נוספים שונים בעולם מבינים שהיכולת הטבעית של הגוף לרפא את עצמו מושגת ביתר עוצמה אם ערוצי הניקוי מטוהרים.

לאחר מחלת שפעת לדוגמא רוב בני האדם מרגישים את הצורך לכבס את המצעים, לפתוח חלונות בכדי לאוורר את החדר ולטהר את המרחב כדי "לנקות" את כל האנרגיה החולה שהצטברה.כך גם בשאר אזורים בחיינו המרגישים "חולים", "מתקשים" או תקועים - פתיחת הערוצים הפיסיים יכולה לטהר את מה שצריך להשתחרר החוצה מחיינו.

 • טיהור המרחב יוצר מקום להתרחבות. אפשר להשתמש בו כדי להרחיב יצירתיות, שגשוג, כישורים מיוחדים, זמן איכות עם עצמינו והמשפחה, או כל דבר אחר שזקוק להתרחבות וליותר מקום בחיינו.הוא עוזר לחשוף בקלות רבה יותר את הדברים שאנחנו מבקשים וכמהים לעשות בחיינו- את החזון והחלומות שלנו.

לפי התפיסה הרוחנית הסיבה לכך נעוצה בעובדה שטיהור שדה האנרגיה בחלל הפיסי מנקה את השדה האנרגטי האישי (הקרוי אאורה). כך, המסרים שאנו שולחים ליקום טהורים ומדויקים יותר ולכן מתקבלים ביתר קלות. ביכולתנו ליצור לעצמינו מרחב שבו דבר מה חדש מתרחש והיקום מתמלא ברצונותינו. אנשים רבים מאשרים( כולל כאלה המכנים עצמם ספקנים ובלתי רוחניים בעליל) שדברים משמעותיים החלו להתרחש בחייהם לאחר שהתחילו בטיהור המרחב.

 • אנו חיים בזמנים של שינויים גדולים. התפתחויות חדשות מתרחשות במהירות רבה יותר ויותר. ככל שאנו מטוהרים וגמישים יותר כך נוכל להסתגל לתנועת הזמן בקלות רבה יותר. מדובר בדרך לדיוק עצמי רב.

טיהור המרחב מנקה ומבהיר את העבר בכדי שנצליח להימצא בנוכחות מלאה יותר בהווה ובעכשיו ולשמור על שדה אנרגיה מבהיק . כך נאפשר לעצמינו את הסביבה הטובה ביותר להתפתחות אישית.

 • טיהור המרחב שלנו הוא תרופה מצוינת לעייפות וחולשה( סימפטום "תפוח האדמה על הספה"). הוא יעיל לאנשים הסובלים מחולשת שרירים או נמצאים בתהליך הבראה. זה עובד משום שהחדרת חיוניות לאטמוספירה שבבתינו מקבילה לשדה האנרגיה שלנו. במיוחד כדאי להעניק תשומת לב מיוחדת לחדר שבו אנו מבלים את רוב הזמן. תשומת לב מיוחדת נוספת מומלץ להעניק לחדר השינה כדי לשפר את איכות השינה.

 • טיהור המרחב עוזר לנו להתעודד, להרים את רוחנו, לשמוח יותר, להרגיש יותר "בבית" ויותר בטחון, להרגיש שורשים למקום בו אנו גרים.

התבוננות

וכעת כאשר אתם מתבוננים על ביתכם - היכן בעיקר אתם מבחינים בחוסר סדר?

לפי תפיסת הפנג שואי אזורים שונים בבית מקבילים לאזורים שונים בחיינו ובעצמינו:

מרתף לא מסודר מקביל לתת מודע לא מסודר.

אי סדר בעליית הגג יכול להגביל את ההשראה העליונה ואת האפשרויות שלנו.

כניסה קדמית מייצגת את גישתינו לעולם כפי שאנו רואים אותו כלפי חוץ ואת גישתינו לחיינו שלנו כפי שאנו רואים אותם מבפנים.

אם הדבר הראשון שאנו רואים כשאנחנו נכנסים הבית הוא אי סדר או פסולת רמות האנרגיה שלנו יפלו עוד לפני שנעבור את הדלת.

כשהכניסה חסומה זה יוצר מאבק. פינת מחזור למשל היא דבר חשוב- אך מאד לא מומלץ למקם אותה דווקא בכניסה לבית, במקום כל כך דומיננטי.

באופן דומה שימו לב במיוחד למוקדים הבאים:

 • דלתות שאינן נפתחות במלואן( בגלל בגדים התלויים במתלים מעליהן או בבלגן ש"נדחף" מאחוריהן מונעות זרימת אנרגיה.

 • מסדרונות ודרכי מעבר שמונחים בהם מכשולים

 • בלגן על הרצפה( אנשים הסובלים מדיכאון מרבים באי סדר על הרצפה מה שמייצג ואף מוריד יותר את האנרגיה הנמוכה שלהם.

 • שימו לב לבלגן מתחת למיטות שעלול להשפיע מאד על איכות השינה. אם יש לכם מגירות תחת המיטה הדבר המתאים ביותר לאכסן בתוכן הוא מצעים נקיים ומסודרים.

 • בלגן מעל הארונות הוא כמו בעיה התלויה מעל לראשינו הממתינה עד שנתמודד איתה. זה מגביל את יכולתנו לחשוב בבהירות וברעננות. אם מגבבים דברים על הארונות בחדר השינה זה משפיע על איכות השינה ומוריד את המרץ והאנרגיה.

 • תשומת לב מיוחדת יש להקדיש לחפצים הדורשים תיקון. באופן מודע אולי כבר הפסקנו להתייחס לרגל השבורה של הכיסא או לשבר הקטן בספל אבל תת המודע זוכר גם זוכר ובכל פעם שאנחנו נפגשים בחפצים הללו האנרגיה שלנו צונחת.

חוסר האכפתיות כלפי חפצים מתבטא לא פעם בחוסר אכפתיות, חוסר הערכה או חוסר טיפול בעצמינו. כאשר אכפת לנו מביתנו אנחנו מטפלים, אוהבים ומכבדים את עצמינו ( עוד בנושא תוכלו לקרוא כאן).

כל מקום לא מסודר בבית ישפיע על אזור אחר בחיינו ואפילו אם נסתיר את גורם אי הסדר, נכסה אותו או נעביר אותו למחסן או לכל מקום אחר- הוא עדין יהיה שם. עדין ישפיע על חיינו.

הדבר היחיד האמיתי שאנו יכולים לעשות עם אי-סדר הוא....לסדר אותו .

כשאנו מתחברים למודעות הגבוהה שלנו, לרצון אמיתי, לאהבה עצמית ולהתבוננות כנה ובלתי שיפוטית – אני מאמינה שנוכל למצוא את האנרגיה המתאימה לקחת אחריות ולסדר, לפנות, לשחרר החוצה וכך לטהר את סביבתינו. הרמת האנרגיה באמצעות סדר תגרום לנו הקלה גדולה ואמיתית, בריאות טובה יותר ובקיצור הרבה שמחה שלא תסולא בפז.

............

שלכם,

תמי


פוסטים
ארכיון
Follow Me
 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey Instagram Icon
 • Grey Pinterest Icon

השפלה 3, כפר-סבא 4440003

tamimachnai@hotmail.com

Tel: 054-6635984

 • YouTube - Grey Circle
 • White Facebook Icon

© 2017 by Tami Machnai. Proudly created with Wix.com