Blog

הקשר בין גישת קונמארי והפנג שואי

ל גישת קונמארי ( סוד הקסם היפני) יש כמה רבדים כשהעיקרי מבניהם הוא הרובד האנרגטי.

מארי קונדו מתארת את הגישה שלה כ"משנה אנשים" ו"משנה חיים". היא מסבירה שתשעים אחוז מן ההצלחה בתהליך סדר מוצלח טמון בכלל בהלך הרוח שלנו ושעלינו לעבור שינוי בהלך הרוח כדי לחולל שינוי יסודי, אמיתי ובר קיימא. מדובר לדבריה בשינוי תודעה.

לטענתה של מארי קונדו שינוי בתודעה יחול אך ורק כאשר אדם פוגש את המקור האמיתי לאי-הסדר בתוכו וכאשר הוא מקבל באמת את העובדה שהצורך האמיתי הוא למעשה להשליט סדר בחלל הפסיכולוגי. כאשר ההבנה הזו מתרחשת המצב הפנימי שלנו נבחן על ידינו ממקום חדש ואנחנו פוגשים אותו באמת. רק אז מתאפשרת לנו היציאה לדרך. נהיה מוכרחים לאתחל את חיינו מחדש כשהמטרה האמיתית היא לבסס את סגנון החיים שאנו מעוניינים בו יותר מכל.

אלא ששנוי תודעה איננו דבר קל.

קיימות שיטות רבות להשגת מטרה זו החל מטכניקות שונות של מדיטציות, NLP , היפנוזה, זרמים שונים בפסיכולוגיה, תורות רוחניות (כגון תורת הקבלה) ועוד ועוד. טכניקות אלה אמורות ללמד אותנו כלים לשנוי דרכי החשיבה המודעות והלא מודעות שלנו,כך שנוכל לנתב את חיינו למקום הרצוי לנו.

במזרח, קיימת אמנות עתיקה שעובדת באופן ההפוך אך פועלת לאותה המטרה. מדובר בתורת הפנג-שואי.

תמצית ומטרת הפנג שואי היא הגברת זרם האנרגיה בחיינו ,שילובו באופן הרמוני בבתינו וסביבת החיים שלנו ועל ידי כך הגדלת האושר וההצלחה שלנו. חכמת הפנג שואי מאפשרת כלים באמצעותם נוכל הן לקרוא את הסמליות והאנרגיה שבביתנו והן לדעת כיצד לשנות אותן לטובתינו. באמצעות התאמה ואיזון אנרגטי בבית אנחנו יכולים להשפיע השפעה רבת עוצמה ויעילה ביותר על מהלך חיינו.

חשבו רגע על ביתכם. כיצד תתארו אותו? האם הוא פרקטי? זרוק? אלגנטי? נעים? ארעי? גרנדיוזי? ריק? פונקציונאלי? מה שלא יהיה התיאור של ביתכם עליכם להבין שהדבר בו אתם מתבוננים הוא הגילוי החיצוני של העצמי הפנימי שלכם. כל חיינו החיצוניים ובייחוד סביבת ביתנו משקפים את העצמי הפנימי שלנו. מצידו השני של המטבע- כל הדברים אשר מצויים בבתינו הם בעלי השפעה עלינו- למן הקישוט הקטן ביותר ועד למבנה העיצובי הגדול ביותר.

בספרה Creating Sacred Space With Feng Shui מסבירה הכותבת קארן קינגסטון כי מומחה פנג שואי טוב יכול ללמוד הרבה עלינו מ"קריאת" ביתנו כשם שגרפולוג יכול ללמוד עלינו מכתב היד שלנו ואסטרולוג ממפת הכוכבים שלנו.

רוב האנשים אפילו לא מודעים להשפעה העצומה שיש לביתם ולמקום עבודתם עליהם. בד"כ הם חושבים על מבנים כדבר שנתון ברקע ולא מודעים לכך שהם יכולים הן לעזור להתפתחותם או לחלופין לחסום אותם באופן מהותי.

אנשים מגיבים באופן לא מודע בלי לדעת כי הם מושפעים מכך. זה נמצא שם משום שקודם כל הדברים נובעים מאתנו. ברמה מסוימת, מודעת או לא, אנחנו בחרנו היכן לגור, בחרנו בכל מה שנמצא בבית, ומיקמנו את החפצים במקום שבהם הם נמצאים כעת. לכל זה נודעת חשיבות והשפעה רבה. ביתנו מהווה פורטרט חי של כל מה שהוא אנחנו וכל המתרחש בחיינו.

הבנת הפנג שואי לדבריה של קארן קינגסטון מתחילה במודעות לכך שכל חלק מן הבריאה הוא חי ובעל כוח אנרגטי ו"אינטליגנציה" משלו. הבית שלנו חי ויש לו "תודעה" ואם נלמד כיצד להקשיב כל הדברים יכולים לדבר אלינו ולחשוף בפנינו את סודותיהם. כלומר , אותו שינוי תודעה שמתארת מארי קונדו כתנאי הכרחי לעריכת תהליך סדר אמיתי בביתנו וחיינו מתרחש כאן באופן ההפוך ומשרת את אותה המטרה : אנחנו רואים בבית את המפה והשיקוף של מי שאנחנו ומתחילים לפעול לשינוי מתוך המדיום הזה מן החוץ אל הפנים, כאשר נקודת המוצא היא שהשניים בלתי נפרדים.

אנשים רבים מחליטים ללמוד את נושא טיהור המרחב והפנג שואי משום שהם מרגישים תקועים בבעיה זו או אחרת. בכל פעם שאנו חשים תקועים בנושא מסוים בחיינו סימן שקיימת חסימה מקבילה באזור מסוים בבתינו ועל ידי טיהור האנרגיה בבית תפתח הזרימה האנרגטית והבעיה תתחיל להיפתר.

בתרבויות פרימיטיביות שהן עדין בעלות קשר אל התודעה האוניברסלית קיים רעיון שנקרא "אנימיזם"-שיטה המייחסת נשמת חיים גם לצומח ולדומם. כדור הארץ וכל הנמצא עליו פועם מאנרגיה. הסינים קוראים לזה "צי", היפנים קוראים לה "קי" אצל ההינדים זה נקרא "פראנה" ואצל הפולינזים "מאנה" ויש לכך שם בכל תרבות רוחנית אחרת. אפשר לקרוא לזה "רוח", "כוח החיים" או פשוט אנרגיה.

במהותו עוסק הפנג שואי בחיים מודעים על פני האדמה ובקבלת האיכות הגבוהה ביותר של כוח החיים האפשרית לבני האדם. מדובר באמנות האיזון, ההרמוניה וההגברה של זרם האנרגיות הטבעיות. זהו גוף ידע נרחב וכדי ללמוד אותו במזרח נדרשות שנות לימודים רבות. בעוד במערב אנשים רבים סבורים כי פנג שואי כולל רק עיצוב פנים ומיקום רהיטים, בפועל כולל הפנג שואי כולל עוד ענפים רבים ומגוונים כגון אמנות הזיכוך והטהרה (טיהור המרחב), קריאת אנרגיות האדמה ובחירת אתרים למבנים באופן נכון ומוצלח, הגברת פנג שואי , ריפוי, תורת הצבע, תזונה ועוד ועוד.

פנג שואי פועל נפלא בשילוב עם טיהור מרחב. שיתוף זה מגביר את פעולת הפנג שואי ומובילו בדרך קלה יותר, עמוקה וחלקה.

בתחילת שנות ה – 90 הגיע הפנג שואי גם למערב וכיום נחשבת לונדון כבירת הפנג שואי. אנשים רבים המגלים את הפנג שואי אומרים כי הוא מסביר דברים רבים שהם תמיד ידעו עמוק בליבם אך לא היו מודעים לכך שהם יודעים אותם.

חברות עסקים שונות מתרגלות בפועל חלק מהפנג שואי באופן טבעי( בלי לדעת כי הן עושות זאת) ובמזרח, הונג-קונג היא אחת הארצות ששגשוגן המדהים היה מהדוגמאות הראשונות ליעילותו של הפנג שואי. במזרח כולו מתייחסים ברצינות רבה לפנג שואי עד כדי שבניינים שנבנים באופן ש"חוסם" את שכניהם או מכוונים בזוית מזיקה כלפיהם מועדים לתביעות כבדות.

מרכזו של הבית המערבי היה בעבר האח או שולחן המטבח-שהיו נקודות המפגש לפעילויות המשותפות של בני הבית. בימינו נקודת המפגש הזו היא לרוב הטלוויזיה (אם אתם בספק התבוננו לאן מכוונות כל הכורסאות בסלון של מרבית הבתים). דבר זה גרם לצמצום התקשורת והפעילות בקהילה והעצים את רגשות ההתבדלות וההפרדה אצל אנשים רבים. רבים מאיתנו במערב שכחו כיצד יכולים להיות החיים. אנחנו מרגישים מופרדים ולא קשורים לאמא אדמה, נבדלים מהסביבה שלנו, זה מזה ומהרבה מהמקורות הבסיסיים של ההתפתחות שלנו. כאשר איננו מאוזנים עם סביבתינו אנחנו חשופים במידה גוברת לחולי ברמה גופנית, מנטלית, רגשית ורוחנית. אנחנו בונים מבנים הגורמים לנו לחלות ותוהים מדוע חיינו נדמים כחסרי מטרה ותכלית.

כעת העולם מתעורר אל הדברים שבמזרח יודעים ומתרגלים כבר מאות שנים. הפנג שואי מציע תקווה. הוא מציע את האמצעים להתחברות מחדש ומכניס בחזרה את הקדושה לחיינו. בכך יש הרבה דמיון בעיני לגישת קונמארי, שבאופן לא מפתיע נוצרה הרי אף היא במזרח- ביפן. בעוד המזרח פונה למערב בשל דברים שהוא חסר ברמה החומרית, המערב פונה אל המזרח בשל הדברים שהוא חסר ברמה הרוחנית. פנג שואי הוא הגשר בין השניים ואנשים בני כל האומות והדתות ומכל סגנונות החיים יכולים וחשים צורך להשתמש בו באופן דומה מאד לגישת קונמארי.

......... שלכם, תמי

בחלק הבא תלמדו על הפנג שואי כפי שהוא מתבטא באי באלי ועל תהליך הטיהור האנרגטי של אי הסדר במרחב.


פוסטים
ארכיון
Follow Me
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon

השפלה 3, כפר-סבא 4440003

tamimachnai@hotmail.com

Tel: 054-6635984

  • YouTube - Grey Circle
  • White Facebook Icon

© 2017 by Tami Machnai. Proudly created with Wix.com