Blog

התעוררות האביב מן החוץ אל הפנים

התעוררות האביב גורמת להרבה מאיתנו מעין דגדוג באצבעות לחדש ולהעיר משהו גם בתוך ביתינו. זה טבעי :) האנרגיות באביב הן אנרגיות של התחדשות וגם בתוך הטרטוריה הפנימית של הבית מתחיל להתעורר החשק להעיר, להפריח אנרגיה חדשה, ולחוש את השינוי, ההתחדשות והפריחה. ונכון שאולי בלוח השנה עדין לא הגיע אביב באופן רשמי, אבל הימים האביביים שביקרו כאן בשבוע שעבר ויבקרו שוב גם השבוע מעוררים רצון לתנועה ועשיה.

ומה זה אומר מבחינתינו? מגוון רחב אפשרי של פעולות שידרוג- החל מניקיון יותר יסודי( נקיון הפסח המפורסם), חשיבה מחודשת על החפצים שלנו ובעקבות כך שחרור חפצים מיותרים או כאלה שעשו את שלהם, שינויים בעיצוב החלל הפנימי, בזרימת האנרגיה בבית, צבע, חשיבה מחדש על הדקורציה שלנו וכו'.

המקום בעיני אולי הקשה מכולם הוא לגשת למקומות החסומים שלנו. העומס שאנו חשים כתוצאה מן הבלאגן הלא פתור יכול "להשקיע" אותנו מטה בכמה וכמה אופנים. ההתקשרות הרגשית לכל הדברים שצברנו עלולה לערפל את מאמצינו הטובים ביותר לארגן ולהתפקס במה שחשוב באמת. לרבים יש לפחות מקום אחד כזה בבית או סביב הבית( גינה, מחסן וכו'). פינות שלא קלות לנו, שצברו את העכבות ואולי את הדחיינות שלנו בצורת....בלאגן והצטברויות לא רצויות של כלמיני "דברים".

לאחרונה ממש למדתי, את ספרה של מארי קונדו Marie "Konmari" Kondo

הספר שהוא רב מכר עולמי ועדין לא תורגם לעברית מתיישב עם פילוסופית החיים שלי כאדם וכמסדרת ביחוד בגלל הגישה שלו לחיים שמתמקדת בלשמור אך ורק את אותם הפריטים בחיינו שגורמים לנו שמחה. כשאנו לומדים להרפות, ללא תחושת אובדן ובאסירות תודה, מחפצים שסיימו את תפקידם אנו מאפשרים לעצמינו להנות פי כמה מאותם חפצים שנשארים- שהם בעלי ערך אמיתי עבורינו. הדרך היחידה לבחון את זה היא אך ורק דרך הלב,דרך החוויה, ולא דרך השכל. כדי שהפריטים הללו יתעצמו ויקבלו מקום משמעותי יותר בחיינו צריך כמובן לפנות, לשחרר ולהפרד מאותם חפצים ועניינים שאינם מביאים לנו שמחה( שוב הדגש הוא על שמחה ולא על מילים כמו "נחיצות" או "פתרון" וכו') .

אז איך לגשת לתהליך כשאתם מרגישים שקשה לכם להרפות?

עצה ידידותית ראשונה: אל תתחילו במקומות הקשים!

את אותם המקומות הטעונים יותר עבורכם השאירו לשלב מאוחר יותר בתהליך. זכרו שמדובר בתהליך שלא מתרחש בן- לילה ולכן במקומות שקשים לכם, ממש, אבל ממש אין צורך "להתנגח". כדאי לייצר לפני זה חוויה חיובית אחת לפחות, חווית הצלחה. ולשם כך בחרו אזור קטן, פינה קטנה, ארון, קטן, אפילו שולחן אחד שאתם אוהבים - וטפלו בו. לא צריך להתייחס לכך אפילו כסידור עדיין- אלא יותר כטיפוח וכמסירת מסר לביתכם שאתם בעניין של טיפוח אוהב. עם דגש על אוהב.

בחרו מראש כמה חפצים ספורים בבית שמשמחים אתכם- פרחים, חפץ סנטימנטלי ממישהו אהוב, תמונה, כלי אמנותי מיוחד וכו' - חפצים שיתאימו לפינה שבחרתם כיד הדמיון הטובה עליכם.

שימו אותם בצד כרגע. בחפצים הללו תשתמשו עוד מעט. הידיעה שהם הולכים להיות במרכז של הפרוייקט הקטן והאישי הזה שאתם מייצרים תשמח אתכם ותיתן לכם אנרגיה טובה לעבודה.

פנו את האזור שאתם מטפלים בו וערמו את החפצים שהיו עליו( אם היו) בערמות קטנות לפי נושאים. עכשיו בדקו את התוכן: הרימו פריט פריט בידכם ושאלו את עצמכם: האם זה מעיר בי שמחה? הקשיבו באמת לתשובה. מה שכבר לא מעיר בכם שמחה הוא פריט שהגיע זמנו להשתחרר - לתרומה, או לפח. את השחרור יש לעשות בהודיה- תאמינו לי זה עושה הבדל עצום!!! פשוט להודות על התפקיד שהיה לחפץ הזה בחיינו, השירות שנתן לנו או הידע שהעניק לנו( למשל כשמדובר בספרים או בחמרים מהרצאות ישנות). הפרידה החיובית חשובה לשחרור האמיתי ולהשלמה. אם תעשו זאת מהלב ותבינו שהחפץ הזה לא רלוונטי יותר בחייכם- כי הוא כבר לא מביא לכם שמחה( ואני שוב מדגישה שזהו הקרטריון היחיד שלאורו בודקים) - או אז תבוא הקלה ותרגישו שאתם מתחילים לזרום.

אחרי ששיחררתם את מה שלא נחוץ ונשארתם עם מה שאתם באמת רוצים ואוהבים, בדקו אם מקומם של החפצים שהשארתם הוא באותה יחידה/פינה קטנה בה אתם מטפלים. יתכן שתראו שחלק מהחפצים שייכים בכלל למטבח, לחדר אחר, לארון מסויים וכו'. הקדישו זמן - שוב דרך הפילטר של "מה יעורר בי שמחה כשאראה אותו כאן"? -וזכרו: לא תפתרו כרגע את כל הבית או כל בעיות האיכסון והבלאגן. לאט לאט :) המטרה כרגע היא ליצור פינה שתשמח אתכם ושתהיו גאים בה, שתאהבו אותה ושתיצור אצלכם חוויה חיובית של עשיה- כדי לפתוח ולהניע את התהליך. העובדה שזימנתם את האנרגיה הזו לתוך ביתכם תאפשר לכם גם להמשיך בתהליך. בעדינות. לאט לאט. ואגב, לאט לאט זה לאו דוקא במובן של זמן( אל יאוש ל"ביצועיסטים" מבינכם - אני בעצמי כזאת ). לאט לאט. זה יותר במובן הפנימי של הרכות, והנשמה.

אני מאמינה שמפה מתחיל תהליך סדר אמיתי.

תמיד.

......... שלכם, תמי


פוסטים
ארכיון
Follow Me
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon

השפלה 3, כפר-סבא 4440003

tamimachnai@hotmail.com

Tel: 054-6635984

  • YouTube - Grey Circle
  • White Facebook Icon

© 2017 by Tami Machnai. Proudly created with Wix.com